POZOR revoluce na Instagramu. Už zase.

POZOR revoluce na Instagramu. Už zase  

„Novinařina“ o sociálních sítích je super lehká: senzace, převratné změny a revoluce se na nás sypou skoro každý den. Instáč je ale teď smaží fakt naplno! Takže:  

  1. Nově můžete na Instagramu sledovat nejenom uživatelé, ale i hashtagy. Takže jestli Vás zajímá téma XY, tak si prostě najděte #XY a klikněte sledovat. Hotovo. KO – NE – ČNĚ. Tato super funkce fakt dlouho chyběla.  
  1. Dále IG (Instagram) spouští „doporučené příspěvky“. Pozor nepleťte si to se sponzorovanými, tedy reklamními příspěvky. Doporučené příspěvky fungují jinak: vy sledujte Pepu, Mirka a Anetu. Pokud Pepa, Mirek a Aneta dali srdíčko příspěvku od Janči, pak se Vám příspěvek této Janči pravděpodobně zobrazí ve Vašem feedu, ačkoli Janču neznáte a nesledujete. IG totiž sází na to, že to, co se líbí těm, koho sledujete, se bude líbit i Vám.  

Spolu s nedávnou revoluci, kdy se příspěvky na zdi Instagramu přestaly řadit chronologicky a začaly se řádit na základě algoritmů, jde už o fakt super velké změny. Instragram je čím dál tím méně o tom, že sledujete omezený počet chronologicky řazených aktualizací fotoalbumů Vaších přátel. Je to stále více o tom, že jste na nové velké sociální síti, která Vám s pomoci své umělé inteligence a algoritmů servíruje co nejvíce takového obsahu, který by se Vám mohl líbit.  

Objevování nového obsahu na Instagramu přestává být právem uživatelů a začíná být jejích povinnosti.  

Což je vlastně super pro všechny, kdo má na Instragramu firemní účet. Nově pomoci takového účtu mnohem jednodušeji oslovíme nové uživatelé a získáme tak nové zobrazení, fanoušky a prokliky. Nuže, z pohledu agentury na online marketing, dáváme Instagramu za nové funkce a změny jasnou jedničku s hvězdičkou.  

Související články

Sdílet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *