Facebook má 4 příběhy a jeden z nich končí

Facebook má 4 příběhy a jeden z nich končí

Funkce příběh neboli story je status, který se dává do speciálního rozhraní na Instagramu, WhatsApp, Facebooku nebo Messengeru. Když se stále nechytáte, je to ten obrázek, koláž nebo video, které dává vaše dítě, vnouče, mladá milenka do mobilu.
Zdánlivou nevýhodou a skutečnou výhodou funkce stories je to, že do 24h zmizí. To znamená, že lidé jsou podvědomě tlačení k tomu, aby každých 24h vymýšleli a publikovali něco nového, a zároveň aby se na příspěvky svých přátel podívali teď, protože za chvíli už vyprší jejích platnost a ony prostě zmizí.
Zatímco na Instagramu jsou stories čím dál atraktivnější a s přehledem válcují i nadějný Snapchat, na Messengeru (aplikace pro chat na Facebooku) a Facebooku moc nefungují. Zvláště proto, že z nějakého důvodu byly rozděleny zvlášť. Teď bylo vyhlášeno, že se spojí a s tím určitě dojde k posílení tohoto komunikačního kanálu. Ovšem je třeba se dívat o krok dál: co se stane až (spíše než pokud) Facebook začne takto natvrdo propojovat i jednotlivé sociální sítě mezi sebou?
Můžeme sice mít pocit, že používáme třeba jenom WhatsApp, ovšem ten patří Facebooku a ten má jasnou tendenci věci spojovat. Nebude to hned, tu práci dělají skuteční mistři a „salámová metoda“ již dávno začala.

Související články

Sdílet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *