Digitální HR dělá každý: a téměř každý špatně

Ať už firma hledá pracovníka „šitého na míru“, s přesně danými diplomy, zkušenostmi a dalšími parametry, nebo hledá v podstatě kohokoliv, kdo má ruce, hlavu a nekrade, sociální sítě mají všechny. A pravé divy přicházejí v okamžiku, kdy se to správně uchopí: z inzerátu na firemním Facebooku se nikdo nesesype, ale adresní komunikace skrz skupiny, osobní správy nebo prostě relevantní influencery – to už je jiná!

Digitální HR je něco jako digitální marketing: téměř každý to už dělá a téměř nikomu to nefunguje. Tam, kde se protne správná emoce, správný nosič a správné sdělení ovšem lze mluvit o téměř 100% míře úspěchu.

Jak na to:
Jde-li o urgentní poptávku po velkém množství pracovníků, je řešením kombinace youtuberingu, influencer marketingu, PR a (nerad to říkám) PPC.
Jde-li o dlouhodobou poptávku po velkém množství pracovníků, řešte to budováním vlastního brandu, ovšem chytře – skrz vlastní lokální influencery na Instagramu a Facebooku.
Jde-li o pracovníka na míru, chovejte se k němu tak hned o začátku: na začátku je pečlivý výběr skrz velké bratry Google, Facebook, LinkedIn apod. a na konci jemné pinkání zpráv vedoucí ke schůzce.

Související články

Sdílet