Chabý pokus Facebooku jménem Creator

Největší sociální síť světa vydala v listopadu 2017 novou aplikaci jménem Creator. Primární účel této aplikace je podpořit jednotlivé uživatele v tvorbě videí. Facebook vidí velký potencionál právě ve video obsahu. Nebo možná reaguje na odliv uživatelů na YouTube? 

Přefiltrovanost 

Tvůrci do této aplikace nasypali spoustu různých filtrů, které využívají mapování obličeje nebo přidávání různých okolních doplňků. Tyto filtry můžete využít i na selfie. Můžete fotit i natáčet a nově i sledovat statistiky Vašeho videa.  

No fuj, samý PP /product placement/ 

Mohlo by se zdát, že nabízí super cool filtry, ale opak je pravdou. Velká část filtrů odkazuje na nějakou značku nebo film. Pokud by se jednalo o mapování obličeje, zde by to bylo relativně v pořádku, ale součástí spousty filtrů je i logo. Upřímně chcete online streamovat s logem kosmetické značky na čele? 

Tvářičky jako z Photoshopu opravdu nehledejte 

Pokud chce Creator motivovat uživatele k využívání této aplikace jako hlavní a jednotné platformy ke sdílení na Facebook i Instagram Stories měl by se sakra snažit. Standardem těchto aplikací je i automatická retuš, která bohužel u Creatoru chybí.   

Na Google Play to nehledejte, nic nenajdete 

Aplikace Facebook Creator je zatím dostupná pouze pro iOS, Android verze se teprve připravuje. 

 

Související články

Sdílet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *